Lush

V září jsme měli cestu do Prahy a jedním z míst, kde jsem se chtěla podívat byla i prodejna kosmetiky Lush. 
Jedná se o čerstvou, ručně vyráběnou kosmetiku netestovanou na zvířatech. Ne všechny produkty jsou veganské, proto se nejdříve raději podívejte na složení.
Pořídili jsme si šampon, kondicionér (není veganský), deodorant a koupelovou pěnu. 
Všechno neskutečně krásně voní.
I love juicy je ovocný šampon pro důkladné umytí, lesk a pročištění vlasů. Po dlouhé době šampon, který dobře hydratuje. Ze začátku mi připadalo, že se vlasy rychleji zamastí, ale delším používáním si asi začínají zvykat. Stačí použít jen malinkou kapičku, hodně pění a velké balení nám vydrží tipuju rok :)).
Na fotce je největší balení 500 ml za 665 Kč

American cream je kondicionér a tady jsem si nevybrala ideálně, neboť až doma jsem si všimla, že obsahuje lanolin. Ono v té nákupní euforii jsem sice četla složení, ale přehlédla jsem to :/ . Naštěstí jsem vzala nejmenší lahvičku a složky by měly pocházet od fair trade dodavatelů. 
Co se týká vlastností, na vlasy jsem dala jen malinko do konečků, kdybych dala víc, vlasy se rychleji zamastí. Voní ale moc hezky. Takže na tento kondicionér pozor, není veganský.
Na fotce je nejmenší balení 100 ml za 215 Kč.

To růžové s modrou kytičkou je koupelová pěna. Má trochu jiné vlastnosti než šumivá koupelová bomba, udělá moc pěny a hodně hydratuje. Nešumí, ale musíte ji rozdrobit, rozmíchat a napěnit. Použila jsem ji na dvakrát a vždy bylo pěny hodně.
Tahle se jmenuje Pop in the Bath a stála 149 Kč.

Nakonec zmíním deodorant Aromaco. Voní opravdu intenzivně a sedí mi spíše pro muže. Nechala jsem jej příteli a vyhovuje mu. Já si nemůžu zvyknout na tyto tuhé deodoranty, neboť si připadám mastná a mám pocit, že si tím zničím oblečení...ještě jsem se k němu moc nedostala, ale jinak funguje a voní, až bych řekla, že je to deodorant a parfém v jednom.
100g vyjde na 225 Kč.
Takže, když to shrnu - nádherně vonící kosmetika z většiny přírodního složení. Jen si to složení nejdřív čtěte, pár věcí obsahuje živočišné složky, které jsou však "fair trade" ;)
Určitě doporučuji a vyzkouším i další výrobky.

INSTAGRAM

@vegprojekt