Vegan tatarka a majonéza bez sóji a lepku


Vyzkoušela jsem spoustu sojanéz a za mě nejlepší je tedy domácí. Poslední dobou se však snažím omezit sóju, jelikož ji přecejen přijímám docela často.
Začnu tedy u majonézy a tatarky. Kupuji pravidelně a již dlouho Mayonette od značky Provita a je to skvělá volba nejen proto, že je bez sóji, neobsahuje ani lepek a má méně tuku, než domácí sojanéza. Vyrábí se z červené čočky a již jsem zkoušela vyrobit domácí verzi.
Mayonette "majonézu" používám hlavně do pomazánek a bramborovného salátu. Je tuhší konzistence a můžete ji naředit vybranou rostlinnou smetanou v případě potřeby. Skvěle salát i pomazánky dochutí, mnohem lépe než sojanéza. 
Mayonette "tatarku" používám ke smaženým jídlům (rozmíchám vidličkou s trochou mandlové smetany), nebo ji natřu do bagety místo rostlinného másla, na topinky s česnekem atd...(no, k typicky nezdravým jídlům :) )
Další majonéza/tatarka bez sóji je od firmy Spak. Spak vyrábí i veganské dressingy. Majonéza ani tatarka neobsahují lepek. Chuťově jsou tyto výrobky velmi podobné klasickým výrobkům z vajec, řekla bych, že až srovnatelné i konzistencí. Jsou narozdíl od Mayonettte "tekutější". Majonézu jsem nedávno použila do pařížského salátu a lepší by byl nejspíš s Mayonettou. Spak spíše k burgeru, smaženým jídlům, do tortil...
Jak jsou na tom cenově? Spak v Tescu 39,90 za 250g. Mayonette cca 25 Kč za 200g (kupuji ve zdravé výživě).

INSTAGRAM

@vegprojekt