Rtěnky Jordana

Dnes se podíváme na rtěnky od Jordany. Objednala jsem si 3 druhy rtěnek a jako dárek mi přišla tužka na rty Jordana.
Co se týká složení, opět zde přírodu nehledejme...

K dennímu použití doporučuji spíše barvu na rty od Crazy rummors, která je 100% přírodní (cenově do 200 Kč), stejně tak seženete přírodní barvu například od kosmetiky Lush, 100% pure či Zao - všechny jsou netestované a měly by být i veganské - nutno ověřit (jen cenově počítejte, že se pohybují kolem 500 Kč a výše).

Zpátky k rtěnkám Jordana. Vyzkoušela jsem matnou rtěnku za 49 Kč, 2 matné rtěnky za 79 Kč/ks a 2 lesklé rtěnky za 49 Kč/ks.
Nejprve k matným rtěnkám. Srovnám-li dražší a levnější matnou rtěnku, vychází mi kvalitou lépe ta levnější. Obě dražší rtěnky jsou hutné a lepivé konzistence, vysušují rty, což mi docela vadí a když použijete hodně balzámu, jako podklad, nedrží tak dobře, jako bez něj. Vlastně je nepoužívám, protože mi nesedly konzistencí ani odstínem.
Levnější matná rtěnka je na tom lépe, stačí trochu balzámu, jako podklad, rty nevysuší tak moc, ale potom nevydrží na rtech dlouho, obzvlášť pokud jdete do společnosti, kde jíte a pijete :). Odstín mi vyhovuje.

Nejspíš přejdu na rtěnky od Alverde, mají nyní spoustu nových odstínů a zdají se, že nebudou vysušovat rty. Složení jsem ještě neověřovala, snad najdu něco veganského... Pokud neřešíte peníze, doporučuji se zaměřit rovnou na vše od 100% pure a Lush, za vyšší cenu dostanete vysokou kvalitu a přírodní složení.

Zleva:
Matná rtěnka Jordana odstín Fiery coral
Matná rtěnka Jordana odstín Matte poppy
Matná rtěnka Jordana odstín Matte Tease

Lesklé rtěnky od Jordany jsou na tom o něco lépe a je možno je použít i bez balzámu (což já nedělám, balzám je základ). Nejsou tolik suché a lepivé, ale nevydrží dlouho. Kvalitou i složením bych je srovnala s běžnýma komerčníma rtěnkama, dostupnýma v drogeriích. 
Konturovací tužku jsem dostala zdarma a je průměrná, bez balzámu drží dobře. 

Lesklá rtěnka Jordana odstín Rosette

Lesklá rtěnka Jordana odstín Iced pink
Porovnání:

Shrnutí:
Osobně doporučuji slečnám, které nejsou náročné a jsou zvyklé kupovat rtěnky běžně v drogeriích, známé z reklam.  Plusem je velmi nízká cena, můžete si pořídit celou paletu barev :) To je asi jediné, co mohou tyto rtěnky nabídnout.

Mínusem je konzistence, která vysušuje rty, především u matných rtěnek a syntetické složení. Za mě nedoporučuji na rty používat nic, co obsahuje chemii. Samozřejmě by měla být "neškodná" jestliže přichází do styku se rty, ale já se cítím lépe, když na sebe žádnou chemii nedávám.
Rtěnky této značky jsem se také rozhodla nepoužívat a složení jsem u výrobců už nedohledávala. Jelikož jsem je objednala na základě doporučení dvou vegan bloggerek, předpokládám, že složení je vegan (důvěřuj, ale prověřuj).
Příště se můžete těšit na Lush a 100% pure :)

INSTAGRAM

@vegprojekt