Jak zjistím, zda mi něco chybí?

Tabulky vždy berte jen, jako velmi orientační, každý člověk je jiný a údaje vycházejí ze světových průměrů, které se v různých zemích mohou lišit.  Vždy se jedná o přibližný přehled ve stravě a především je důležité sledovat své vlastní pocity a potřeby.
Pokud se obáváte, že na veganské stravě máte něčeho nedostatek, doporučuji si vytvořit účet na cronometer.com. Doporučuji i lidem, kteří nejsou vegani, neboť alespoň zjistí, zda přijímají kvalitní stravu a mají všeho dostatek...
Při registraci zadáte informace o své výšce, váze atd. Vše spočívá v zapisování všeho, co jste daný den snědli, vypili a jaký jste měli pohyb (i chůze do práce).
Pokud snídám například smoothie, vyhledám suroviny, které jsem do něj dala a zapíšu každou zvlášť. To samé dělám i u vařených jídel, je to rychlejší, než si tam ono vařené jídlo vytvářet (ale musíte vybrat surovinu tepelně upravenou, vždy jsou na výběr čerstvé nebo vařené, sušené atd.). V případě, že na cronometeru surovinu nenajdete, můžete si ji vytvořit (dle tabulek na obalu jsem si vytvořila třeba Cocovit máslo a vitamíny, které beru). 
Níže můžete vidět, kolik jsem čeho přijala z banánového "nice cream" ;) , který jsem měla k snídani. Suroviny jsou rozepsané zvlášť a vzala jsem si ještě vitamíny (ty jsem si již vytvořila podle tabulek na obalu a mám je tam uložené). Jde vidět, že jsem přijala převážně sacharidy (modrá barva), tuky (červená barva) a jen malinké množství bílkovin (zelená barva).  Vlevo vidíte kolik jsem snědla kalorií a vpravo, kolik bych měla za den sníst (vypočítáno na mou výšku a váhu). Když přidáte aktivitu (add exercise), příjem kalorií se vám sníží (protože je spálíte). Chybí mi tedy přijmout ještě 1244 kalorií (neřídím se tím přesně, když přijmu víc, jsem jen ráda ;) ).

Když sjedeme níže, vlevo vidíte kalendář a můžete se podívat i na denní příjmy zpětně, připadně do nich něco přidat. Pod kalendářem si můžete prohlédnout, jak se mění vaše váha, pokud si váhu každý den zapisujete (já tam nic nemám, protože se nevážím, váha pro mě není zásadní a nemám ani váhu).

Dále vidíte celkový denní nutriční příjem (fialová barva) a já mám už po snídani 47%. Další "kolečka" jsem si nastavila sama - mám tam vlákninu (56%), bílkoviny (18%), vápník (53%), vitamín A (84%), hořčík (59%), omega 3 (174%) a jód (67%). Vy si tam můžete nastavit cokoliv jiného. Vše ostatní je v tabulkách níže.
Když myší najedete například na vitamín, který vás zajímá (v mém případě vitamín C), rozbalí se vám pole, kde je vypsáno, z jakých potravin a v jakém procentu jste vitamín přijali.
Cronometer si nezapisuji denně, spíš jen orientačně, když mám čas a chuť.

INSTAGRAM

@vegprojekt