Dekorativní kosmetika Milani a Jordana

Kosmetika Milani i Jordana pocházejí z Los Angeles v Kalifornii a nepatří svým složením k přírodní kosmetice, spíš naopak - složením se podobá běžné komerční dekorativní kosmetice.  Obě značky mají certifikát HCS (Leaping bunny), tedy netestují na zvířatech.

Jordana je velmi cenově dostupná kosmetika, Milani o něco dražší, ale ne drahá. U obou značek najdete docela kvalitní produkty, které vydrží celý den.

Mají však hodně "proti" a to ve složení. Nejsou přírodní a nejsem si jista ani zda jsou veganské - žádný z produktů nemá na obalu složení, na eshopech se ho také nedohledáte (až na oficiálních stránkách výrobců).
Měla jsem v plánu projet jednotlivé složky, ale je tam tolik chemie, že jsem se rozhodla kosmetiku přestat používat. Vzhledem k tomu, že jsem poslední roky používala pouze přírodní produkty, změn na pleti jsem si po těchto značkách všimla rychle. Nejednalo se o nic převratného, ale začalo se mi dělat akné, zanášely se póry a pleť byla celkově horší. Za mě, jakožto zastánce přírodní kosmetiky, nedoporučuji. Pokud k přírodní kosmetice neprahnete, je to totéž, jako jiné komerční značky s výhodou certifikátu "netestováno na zvířatech".

Obě značky jsem objednala z cosmeticos.cz. Kliknutím na názvy přejdete na eshop a zobrazíte konkrétní produkt.

Milani barva na obočí se štětcem, odstín Natural Taupe - výborná konzistence podobná vosku, snadno se nanáší, vypadá přirozeně, nerozmazává se, fixuje obočí a vydrží celý den. U tohoto produktu už nejspíš zůstanu, tužky mi nikdy nevyhovovaly.
Milani transparentní pudr 3v1 - reguluje lesk, kryje nesrovnalosti, fixuje makeup, nanáší se štětcem (houbičkou nefunguje moc dobře). Je to bezbarvý pudr a zatím asi nejlepší, který lesk skutečně reguluje a dlouho vydrží.
Milani korektor s houbičkou, odstín Fair - chvíli jsem si musela zvyknout na tekutou konzistenci, ale už s tím docela umím pracovat :) Tento korektor se používá i ke konturování obličeje, jen já bych potřebovala ještě trošku světlejší, tento odstín je téměř ve stejném tónu, jako moje make upy. Na zakrytí pupínků a kruhů pod očima je super, není mastný, rychle zaschne.
Milani podkladová báze Prime shield pro matný vzhled a minimalizaci pórů - konzistencí bezbarvý hladký (až úplně hedvábný) gel, vůbec nelepí, na obličeji ho nevnímáte. S použitím primeru je makeup o něco lepší než bez (určitě se lépe nanáší), ale příště zkusím od Jordany, zdá se mi, že jsou na tom kvalitou podobně.
Jordana bronzer, odstín Beach bronze - klasický bronzer, nemám co vytknout, ani co dodat...vydrží mi asi už navždy :)
Jordana make up s pumpičkou, odstín Beige - tekutý dlouhotrvající bezolejový make up se silným krytím. Díky tekuté konsitenci se dobře a rovnoměrně rozetře, rychle zaschne, skvěle kryje a vydrží celý den. Nezanechává žádnou těžkou nepříjemnou vrstvu, je jemný. Po zaschnutí je barva tmavší, než jak ji vidíte v tekutém stavu.
Jordana make up a korektor 2v1, odstín Creamy natural - další make up od Jordany, který jsem odstínem trefila a perfektně kryje. Jen je trochu hutnější, roztírá se ale dobře a rovnoměrně, stačí použít málo, je nemastný a voděodolný. Myslím, že je ideální na příležitosti, kdy chcete, aby vám make up skutečně bezchybně vydržel velmi dlouho. Oba make upy od Jordany jsou na tom kvalitou obdobně, jako drahé výrobky dostupné v drogeriích.
Jordana báze pod oční stíny - super. Velmi tuhý krém, stačí nanést malinko na prst, jde lehce rozetřít a hned zaschne do jemné pudrové konzistence. Zabrání roztékání stínů do záhybů a jemných vrásek, stíny vydrží celý den. 
Jordana rtěnky, odstín Iced pink a Rosette - lesklé trěnky od Jordany. Všechny rtěnky od Jordany, které mám je nutné nanášet na kvalitní balzám na rty, protože jsou jinak suché a lepivé. Lesklé rtěnky jsou konzistencí lepší, ale matné musíte nanést na opravdu dobře hydratované rty. Odstín Iced pink není tak úplně ledově růžový, ale spíš zlato růžový. S odstínem Rosette jsem spokojená. Určitě budu hledat jiné rtěnky :)

INSTAGRAM

@vegprojekt