Alternativy masa a uzenin

Koprovka s Goody foody
Psala jsem, že polotovary a náhražky masa moc nemusím, nepokládám to za úplně zdravé, ale v zimním období se k nim občas uchýlím.

Z rostlinných uzenin zmíním výrobky Salve Natura, které jsou založeny na pšeničné bílkovině s minimem sóji. Chuťově mi vycházejí zatím nejlépe, ve srovnání s jinými podobnými výrobky, které jsou k sehnání v supermarketech.
Jedná se o českého výrobce a cenově mi přijdou docela přijatelné (400g salám kolem 65 Kč). 
Kupuji ve zdravé výživě, v běžných obchodech jsem na to zatím nenarazila.
Když neseženu Salve Natura, občas se uchýlím k chilli párkům Lunter (které sežene i v Kauflandu, Tescu, Globusu a určitě i jinde), ale chuťově je lepší Salve Natura. 

Linda McCartney Foods jsou chuťově úplně odlišné výrobky, než výše zmíněná Salve Natura. Základ tvoří dehydrovaný sojový protein, který je různě ochucený. Sortiment je mražený a na výběr jsou 3 druhy burgerů, 2 druhy klobás, pastýřský koláč a mleté sojové maso.
Linda McCartney alternativy zakoupíte v Globusu a Albertu.

Goody foody jsou alternativy masa na bázi rostlinných bílkovin v různých příchutích. Vyrábí se vegetariánská i veganská verze, musíte proto dát pozor, aby na obalu bylo napsáno "Vegan", viz. foto. Chuťově jsou tyto alternativy masu velmi podobné a není nutné je již nijak nakládat a ochucovat. Konzistencí jsou tuhčí a spíše suché. Občas je koupím k nějaké omáčce.
Goody Foody zakoupíte v síti Tesco, nebo ve zdravých výživách.

INSTAGRAM

@vegprojekt